Szparowanie zdjęć

Usuwanie tła ze zdjęcia

Zamów wycenę usługi

Czym jest szparowanie zdjęć?

Produkty, które widzimy na stronach sklepów internetowych lub w katalogach reklamowych, zazwyczaj są bardzo wyraźne i umieszczone na białym tle. To pozwala skupić uwagę potencjalnego klienta na tym co najważniejsze - produkcie, bez odwracania jego uwagi innymi elementami zdjęcia. Aby osiagnąć taki efekt, przeprowadza się tzw. zabieg szparowania, czyli graficznego usunięcia tła ze zdjęcia (lub przedmiotu z tła) i umieszczenie go na jednolitym, zazwyczaj białym tle.

Dlaczego warto zlecić szparowanie zdjęć GreenCitrin?

Szparowanie zdjęć, zwłaszcza dużej ich liczby to żmudna i czasochłonna praca. Zlecając tę pracę grafikom GreenCitrin zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który możesz poświecić na rozwój swojego biznesu.

zdjęcie przed szparowaniem
Zdjęcie przed szparowaniem

Dlaczego warto usuwać tło ze zdjęcia?

Podstawową zaletą takiej obróbki graficznej zdjęć jest ujednolicenie wyglądu wszystkich produktów w naszym sklepie internetowym. Dzięki temu cała oferta będzie wyglądała spójnie i czytelnie, co ułatwi klientowi podejmowanie decyzji zakupowych. Dodatkowo, tak przygotowane zdjęcie produktu możemy wykorzystać w dalszej obróbce graficznej, np. umieszczając produkt na wybranym tle, pasującym do naszego przekazu reklamowego. Odpowiednia prezentacja produktów ma ogromny wpływ na skuteczność sprzedaży.

usuwanie tła ze zdjęcia

Jak przygotować zdjęcie do usuwania z niego tła?

Na końcowy efekt, a zatem odbiór zdjęcia przez odbiorcę ma wpływ kilka czynników, o których musimy pamietać już na etapie wykonywania fotografii. Zdjęcie powinno być dobrej jakości, kontrastowe, a krawędzie produktu powinny być dobrze widoczne i ostre. Fotografowany produkt musi być również dobrze doświetlony aby zminimalizować na nim cienie i odblaski. Na zdjęciu nie powinno być szumów, spowodowanych zbyt wysoką wartością ISO. Zdjęcie powinno być również odpowiednio ostre. Rozmyte zdjęcia nie przyciągną uwagi klienta. Najlepszy efekt uzyskamy zazwyczaj przy użyciu lamp studyjnych i namiotu bezcieniowego. Dobrze wykonana fotografia ułatwia proces szparowania co wływa na czas oraz cenę usługi.

Należy również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego koloru tła. Jeśli docelowo tło szparowanego obiektu ma być białe lub jasne, to przedmiot należy umieścić na białym lub jasnym tle. Kolor tła podczas fotografowania powinien być zbliżony do koloru tła docelowego. Nieodpowiednie dopasowanie koloru tła i wycinanego obiektu spowoduje nieprzyjemną w odbiorze i trudn do usunięcia poświatę.

W przypadku zdjeć gorszej jakości lub nieodpowiednio przygotowanych, również da się wykonać zabieg szparowania, jednak należy liczyć się z tym, że końcowy efekt nie będzie taki, jak w przypadku dobrze przygotowanego zdjęcia bazowego.

zdjęcie po szparowaniu
Po wycięciu tła ze zdjęcia

Przykładowy koszt szparowania

Wszystkie podane ceny są cenami netto. Należy doliczyć do nich 23% podatku VAT. Ceny są jedynie orientacyjne i w szczególnych przypadkach mogą ulec zmianie.

  • Prosta bryła / regularny kształt od 2 zł / sztuka
  • Skomplikowana bryła od 3 - 10 zł / sztuka
  • Trudny obiekt od 11 - 20 zł / sztuka
  • Bardzo skomplikowany obiekt od 15 - 25 zł / sztuka

Prosta bryła o regularnym kształcie

To obiekty o prostym, regularnym kształcie, bez pustych przestrzeni w środku. Przykładem takiego obiektu może być książka, opakowanie kartonowe, kubek, itp.

Skomplikowana bryła

To obiekty obiekty o nieregularnych liniach i kształtach bez pustych przestrzeni w środku. Takim przedmiotem może być np. but, młotek, śrubokręt, itp.

Trudny obiekt

To obiekt o wielu nieregularnych krawędziach i pustych przestrzeniach. Do tej kategorii zaliczamy np. ludzką sylwetkę, zwierzęta, owady, włosy, sierść, itp.

Bardzo skomplikowany obiekt

To obiekty o bardzo skomplikowanych kształtach z wieloma pustymi przetrzeniami, jak np. koła ze szprychami, rowery, wózki dziecięce, itp.

szparowanie zdjęć

Zamów wycenę usługi

Zobacz nasze wybrane realizacje